ה-WiFi יחסל את רשתות הסלולר עד 2025


כולנו רוצים לקבל מידע במהירות וביעילות. החל מה-FitBits שלנו (עזרים חכמים לשעת כושר), המקררים החכמים שלנו, אפליקציות של מדיות חברתיות וכל מה שביניהם, אנחנו מצפים לקבל גישה חלקה לאינטרנט. לעסקים יש דרישות דומות – משרדים, בתי חולים, בתי ספר, חברות תעופה, בתי מלון ומסעדות ואתרים רבים נוספים צורכים מידע בקצב מהיר.

אך באיזה אופן הביקוש הגובר שלנו למידע ישפיע על רשתות הסלולר? האם הוא יוביל לחיסולם? מנכ"ל Purple, גאווין ווילדון, והפוּטוּרִיסְט הדיגיטלי מייק ריאן, מנתחים מגמות של שימוש בנתונים וחוזים תוצאות אפשריות...

התלות של הסלולר ב-WiFi

הצורה שבה אנחנו משתמשים בטלפונים שלנו הולך ומשתנה. אנחנו כבר לא מתקשרים לנהל שיחות או שולחים מסרונים. אנחנו משתמשים באפליקציות כמו Whatsapp כדי לשמור על קשר עם החברים שלנו. אנחנו סומכים על הטלפון שלנו שיבדר אותנו ויארגן לנו את החיים, שיבצע משימות שונות, כמו בנקאות, צפייה ישירה בתכניות טלוויזיה והאזנה למוזיקה, הזמנת כרטיסי טיסה, קביעת דייטים, ושליטה על מערכת החימום המרכזית.

השינויים שחלים בדפוסי ההתנהגות של הצרכן כבר מניחים לחץ עצום על רשתות הסלולר. המצב ילך ויחמיר ככל שתכניות בלתי מוגבלות יהפכו לדבר שבשגרה וכאשר יושק 5G. השימוש בנתונים יתפוצץ מרוב עומס והתלות של הרשתות ב-WiFi ילך ויגבר ככל שיצטרכו לפרוק עליה כמות רבה יותר של נתונים, על מנת לעמוד בדרישות המשתמש.

גאווין ווילדון אומר: "גם אם אנחנו לא מודעים לכך, מרבית הנתונים שאנחנו צורכים לא נתמכים על ידי הרשת הסלולארית שלנו, אלא על ידי WiFi. כמות התעבורה שהרשתות הסלולאריות פורקות על WiFi היתה גדולה מהתעבורה שנשארה על גבי הרשתות בשנת 2016. לקראת כניסתנו לעידן הזטה-בייט, עם תעבורת IP גלובאלית שנתית שצפויה להגיע ל-3.3 זטה-בייט עד שנת 2012, ה-WiFi יצטרך לשאת יותר ויותר מן עומס."

מה צופן העתיד?

מייק ריאן, המייסד של Fusion Futures, אומר: "אנשים באזורים אורבאניים כבר משתמשים ב-WiFi במכשירים הניידים שלהם, גם כשנדמה להם שהם משתמשים ב-4G.

בשנים הקרובות, מכשירים ניידים יוחלפו בטכנולוגיות לבישות, כמו עדשות מגע דיגיטליות, והשימוש בנתונים יתעצם. WiFi, או פיתוח טכנולוגיה קיימת בעלת מהירות בלתי מוגבלת (תקשורת רעש לבן, המכונה סופר-WiFi) ישמש כברירת מחדל להעברת נתונים. כתוצאה, רשתות 4G ו-5G עלולות להיעלם עד 2025."

גידול WiFi & אבולוציה

בהשוואה, העתיד של WiFi נראה מבטיח ומאופיין בצמיחה חזקה והמשך פיתוח טכנולוגי. עד שנת 2018, הצפי הוא שעבור כל שמונה אנשים על פני כדור הארץ תהיה נקודת התחברות אחת ל-WiFi.

עם שיעור גידול שנתי (CAGR) מוערך של 17.8% בין השנים 2015-2020, שווי שוק ה-WiFi העולמי צפוי לעמוד על 33.6 מיליארד דולר עד 2020.

נתונים חדשים מ-Purple מציגים תמונה אופטימית דומה, כאשר מספר האתרים בבריטניה שמשתמשים בשירותי WiFi אורחים גדל משנה לשנה (2016-2017) ב-36%, בעוד שמספר המשתמשים הייחודיים שמתחברים ל-WiFi באתרים אלו עלה ב-57%.

"אנחנו נמצאים בנקודת מפנה," אומר ווילדון, "אם השימוש ב-WiFi ימשיך לגדול באותו הקצב, אנשים באזורים אורבאניים יוכלו בעתיד הקרוב להשתמש באופן בלעדי ב-WiFi מהיר וחינמי על מנת להתחבר לאינטרנט ולהוריד נתונים."


קטגוריות
הודעות האחרונות

עלינו

תמיכה

קריירה

בלוג

קשר

© 2018 - All Rights Reserved to BootNet-LTD

Bootnet logo